Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


After. - nowa studyjna płyta w barwach Metal Mind Productions

2 Września 2011

Firma Metal Mind Productions podpisała kontrakt na wydanie trzeciej studyjnej płyty formacji After.. Album zatytułowany "No Attachments" ukaże się w Polsce i całej Europie 21 listopada, a w Stanach Zjednoczonych 6 grudnia.

Fot. Joanna Lubicka
Fot. Joanna Lubicka

Zespół After. powstał w 2002 roku we Włocławku. W listopadzie 2005 roku ukazała się ich debiutancka płyta "Endless Lunatic" z gościnnym udziałem Colina Bassa (Camel), Józefa Skrzeka (SBB) i Jacka Zasady (Quidam). W ramach promocji albumu grupa zagrała kilka koncertów w Polsce i w Europie Zachodniej, u boku m.in. Fisha, Quidam, Riverside czy Sylvan. Rok 2008 to pasmo kolejnych sukcesów - w kwietniu After. odbył tournée wraz z brytyjską grupą Galahad oraz wystąpił na III edycji poznańskiego Art-Rock Festivalu (obok Galahad, Antimatter i Mangrove), a w czerwcu zagrał na niemieckim Art-Rock festiwal w Reichenbach (obok Pallas, Spock's Beard, Mostly Autumn i Blind Ego). Również w czerwcu tego roku ukazał się drugi, studyjny album zatytułowany "Hideout". Nowa płyta została bardzo ciepło przyjęta na polskim, jak i zagranicznym rynku - m.in. tuż po wydaniu była najlepiej sprzedawaną płytą w notowaniach największej, niezależnej firmy dystrybucyjnej w Niemczech - Just For Kicks Music; "Hideout" został również wybrany płytą miesiąca (grudzień '08) przez brazylijski portal Progressive Rock & Progressive Metal. W 2009 roku After... zagrał wspólną trasę koncertową z grupą Quidam (w Polsce, Czechach, Niemczech i Holandii). W tym samym roku zespół wystąpił na festiwalach Crescendo we Francji i InoRock w Inowrocławiu (obok Steve Hackett Band, Nosound i Indukti). W 2010 roku z zespołem rozstał się klawiszowiec Tomek Wiśniewski i już w pięcioosobowym składzie After... rozpoczął prace nad kolejną płytą. W styczniu 2011 roku ukazała się pierwsza koncertowa płyta "Live At Home", będąca zapisem występu zespołu w Teatrze Impresaryjnym we Włocławku.

Trzeci, studyjny album "No Attachments" otwiera nowy, ekscytujący okres w karierze zespołu. Płyta nie tylko ukazuje się nakładem Metal Mind Productions, ale także powstaje przy udziale muzyków uznanej brytyjskiej formacji The Pineapple Thief.

O tym jak doszło do tej współpracy mówi gitarzysta After. Czarek Bregier: "Przy pracy nad nową płytą chcieliśmy coś zmienić, nadać jej nowe, inne brzmienie. Chcieliśmy, aby ktoś spojrzał na nasz materiał z innej perspektywy. Postanowiliśmy wykonać mix i mastering w innym studiu, tylko nie bardzo mieliśmy jeszcze pomysł, gdzie to zrobić. Bardzo podobała nam się produkcja ostatniej płyty The Pineapple Thief, więc postanowiliśmy skontaktować się ze studiem Audiomaster, gdzie powstał ten album. Okazało się, że pracuje tam Steve Kitch - klawiszowiec The Pineapple Thief i w ten sposób naturalnie potoczyła się nasza współpraca. Do pracy nad nagraniami dołączył również Bruce Soord - wokalista i gitarzysta grupy, co na pewno przyczyniło się do wzbogacenia brzmienia naszej płyty. Steve i Bruce są w tej chwili w trakcie miksu materiału. Masteringiem zajmą się Steve Kitch i Mark Bowyer. Już niedługo będzie można posłuchać efektów naszej wspólnej pracy."

Więcej informacji już wkrótce!

After. - skład:
Krzysiek Drogowski - wokal
Czarek Bregier - gitary
Wojtek Tymiński - gitary
Mariusz Ziółkowski - bas
Radek Więckowski - perkusja

After. online:
www.after.art.pl
www.facebook.com/afterpl

Materiały prasowe - Metal Mind Productions / Marcin Szyszka

Tagi: after.
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Forum

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.