Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Nowa studyjna płyta Leonarda Cohena "Old Ideas"!

22 Listopada 2011

Pierwszy od ośmiu lat album najsłynniejszego poety piosenki - Leonarda Cohena - "Old Ideas" ukaże się 30 stycznia 2012 roku.


Wszystkie 10 utworów na płycie porusza dylematy ludzkiej egzystencji - podążanie za niedoścignionymi celami, obsesję miłości, seksualność, utratę bliskiej osoby. Jeden z najbardziej uduchowionych albumów w karierze artysty, ,,Old Ideas" skłania do przemyśleń i wzywa do przyzwoitości w życiu codziennym, ale puszcza też oko do słuchacza, czasem pozwala sobie na stonowany żart. Charakterystyczny baryton Cohena oraz melodyjne aranżacje przywołują na myśl 'Ten New Songs' (2001) - najpopularniejszy album Cohena z ostatnich dekad.

Prace nad 'Old Ideas' ruszyły pełną parą w styczniu 2011, choć część piosenek i tekstów powstała już przed paroma laty. Dwa utwory - 'Darkness' i 'Lullaby' nagrano oryginalnie w 2007 roku a ich wczesne wersje Leonard prezentował podczas ostatniej trasy koncertowej, także w Polsce.

Wskazówek, czego spodziewać się po nowej płycie, Cohen udzielił już w październiku b.r. odbierając prestiżową hiszpańską Nagrodę Księcia Asturii w dziedzinie literatury. Powiedział wówczas: ,,Z wiekiem dopiero zaczynałem rozumieć instrukcje, jakie odgórnie dostał mój głos. A brzmiały one: nie lamentuj od niechcenia. Jeżeli chcesz się wyżalić światu w związku z nieuchronną porażką, jaka czeka nas wszystkich, czyń to z godnością i klasą."

Album wyprodukowali Patrick Leonard, Anjani Thomas, Ed Sanders i Dino Soldo, a w piosenkach oprócz Cohena, usłyszeć możemy m.in. Sharon Robinson (znaną właśnie m.in. z 'Ten New Songs') i The Webb Sisters. Projekt okładki i rysunki w książeczce do płyty są dziełem samego Cohena.

Tracklista płyty "Old Ideas":

1. Going Home
2. Amen
3. Show Me The Place
4. The Darkness
5. Anyhow
6. Crazy To Love You
7. Come Healing
8. Banjo
9. Lullaby
10. Different Sides

"Old Ideas" będzie dwunastą pozycją w dyskografii Leonarda Cohena. Ukaże się w wersji CD, na winylu oraz w specjalnej ofercie z limitowanymi litografiami Cohena, dostępnej tylko z oficjalnej strony artysty www.leonardcohen.com<http://www.leonardcohen.com> .

Sony Music Entertainment/ MaggieS

Tagi: leonard cohen
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Koncerty

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2020. Wszelkie prawa zastrzeżone.