Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


ASGAARD - miksy Stairs to nowhere zakończone!

11 Stycznia 2012

Zespół Asgaard, przez wielu obok norweskiego Arcturus uznawany za wizjonerów gatunku, zakończył miksy nowego, długo wyczekiwanego albumu Stairs to nowhere.


Jego produkcją zajął się Flumen, w grupie odpowiedzialny również za partie instrumentów klawiszowych. Obecnie trwają finalne prace nad masteringiem.

Sesja Stairs to nowhere uległa znacznemu przedłużeniu z uwagi na konieczność powtórnych rejestracji niektórych partii wokalnych. Korekty nie ominęły także pozostałego instrumentarium. Ponownie nagrane zostały gitary, w tym również partie basu. Wśród ich autorów są obecnie nie tylko Ivy z grupy Serpentia, czy gitarzysta Asgaard - Hetzer, ale również Hal, obecnie grający w Vader.

Mnóstwo wpływów szeroko pojętej muzyki rockowej, trip-hop-owej czy nawet jazzowej czyni Stairs to nowhere albumem znacznie wykraczającym poza ramy gatunku metal. Właśnie z uwagi na trudną do sklasyfikowania przynależność gatunkową nowe oblicze Asgaard określane jest jako Transgressive Post-Metal.

Aktualnie trwają prace nad oprawą graficzną albumu, którą to zespół postanowił powierzyć Michałowi Lorancowi, szerszemu gronu odbiorców znanemu jako Xaay, twórcy projektów graficznych m.in. Nile, Kamelot, Behemoth, Vader, Necrophagist.

God of the 3rd Millenium - premierowy utwór z płyty Stairs to nowhere znalazł się na kompilacji dodanej do styczniowego numeru magazynu Metal Hammer.

Asgaard tworzą obecnie:
Hetzer - gitara rytmiczna, prowadząca, akustyczna / cz. gitara basowa
Flumen - instrumenty klawiszowe / orkiestracje / efekty / programowanie perkusji
Quazarre (Devilish Impressions; Crionics) - wokale

W nagraniach Stairs to nowhere sesyjny udział wzięli Icanraz (Devilish Impressions, ex-Christ Agony, ex-Hermh, ex-Abused Majesty) oraz Ivy (Serpentia). Gościnnie na płycie pojawia się także Hal (Vader, Hermh, Abused Majesty).

Stairs to nowhere ukaże się na rynku w pierwszych miesiącach 2012 roku za sprawą Icaros Records w formie ekskluzywnego digipacka. Jest to 6. pełno-wymiarowy krążek, z którym Asgaard powraca po niemal 8-letniej nieobecności na scenie. Ostatni album "EyeMDX-tasy" wydany został w 2004 roku nakładem Metal Mind Productions.

Wkrótce uruchomione zostaną oficjalne portale społecznościowe zespołu, zaktualizowana zostanie także strona internetowa.

www.icarosrecords.pl
www.asgaard.pl

Materiały prasowe - Icaros Records / Marcin Szyszka (www.marcinszyszka.com)

Tagi: asgaard
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Koncerty

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.