Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Osada Vida - nowa płyta ponownie w barwach Metal Mind Productions

5 Grudnia 2012

Zespół Osada Vida podpisał z Metal Mind Productions kontrakt na wydanie kolejnej studyjnej płyty. Nowy album ukaże się wiosną 2013 roku.


Przypomnijmy, że ostatnim wydawnictwem zespołu jest koncertowe DVD "Where The Devils Live", a ich poprzedni studyjny album "Uninvited Dreams" pochodzi z 2009 roku.

Łukasz Lisiak, basista zespołu zdradza na jakim etapie jest nagrywanie nowej, jeszcze niezatytułowanej płyty: "Jeśli chodzi o harmonogram działań rejestrowania nowego materiału, to zaczynamy już na początku grudnia. Na Mikołaja powinniśmy mieć zarejestrowane ślady perkusji. Ten element zaplanowaliśmy bardzo starannie. Zależy nam na uzyskaniu dużej dynamiki i przestrzeni w partiach perkusji. Cała nadzieja zatem w nowym studiu oraz w głowie i kończynach Adama :-). W dalszej kolejności nagramy bas i klawisze. Tyle w tym roku. Na styczeń zostawiamy gitary i wokale, którymi - mamy nadzieję - Osada Vida zaprezentuje się w nowej, odświeżonej odsłonie studyjnej."

Osada Vida prezentuje muzykę sięgającą do tradycji ambitnego rocka w typie Yes, Porcupine Tree, Pain Of Salvation czy Riverside. Grupa doskonałych warsztatowo muzyków proponuje muzykę świeżą i niepowtarzalną, wzbogaconą niebanalną warstwą tekstową. W swoim dorobku zespół ma trzy wydawnictwa demo oraz trzy ciepło przyjęte oficjalne płyty: "Three Seats Behind A Triangle" (2006/2007), "The Body Parts Party" (2008), "Uninvited Dreams" (2009). Ostatnim materiałem wydanym przez zespół Osada Vida jest DVD zatytułowane "Where The Devils Live", zawierające zapis koncertu w Teatrze Śląskim w Katowicach w listopadzie 2011 roku. Zespół rozpoznawalny jest także poza granicami naszego kraju o czym może świadczyć choćby zaproszenie na ubiegłoroczną edycję amerykańskiego festiwalu RoSfest czy w tym roku na ProgStage w Izraelu.


l-p: Adam, Marek, Bartek, Łukasz, Rafał

Osada Vida - aktualny skład:
Marek Majewski - wokal
Łukasz Lisiak - bas
Rafał Paluszek - klawisze
Baret Bereska - gitary
Adam Podzimski - perksusja

Osada Vida online:
https://www.facebook.com/osadavida

Metal Mind Productions/ Maggie

Tagi: osada vida
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.