Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Lao Che 15 marca w warszawskiej Stodole!

10 Grudnia 2012

Wraz z Klubem Stodoła już dzis zapraszamy na koncert, który odbędzie się w marcu przyszłego roku.


Muzyka Lao Che to zbitka wielu naleciałości stylistycznych. Na płycie "Gusła", wszystko ma za zadanie oddać atmosferę zamierzchłych czasów, okresu średniowiecza i historycznych relacji rodem z kresów. Wiele neologizmów i zapożyczeń z kultury wschodnich Słowian znalazło tutaj swoje miejsce. Jest to dziwny zlepek kulturowy, o dość ciemnym i tajemniczym koncepcie, związanym z Gusłami, czyli obrzędem wywoływania duchów.

Pomysł na drugą płytę zespołu "Powstanie Warszawskie" pojawił się już podczas końcowego etapu prac nad płytą Gusła. Przez długi czas projekt dojrzewał i nabierał kształtów. Płyta została nagrana w wyposażonym w stare sprzęty studio Obuh. Do nagrań użyto przede wszystkim starych mikrofonów pamiętających lata 60-te, czy
nawet lata 30-ste.

Trzecia płyta nie powielała koncepcji i schematów poprzednich dokonań. Ukazuje radość z dźwięku, rytmu i brzmienia, jaką dajeczespołowi muzykowanie. Inspirowani po części muzyką cyrkową, a po części starymi polskimi kreskówkami, zespół przywołał radosne wibracje, pobudzające do ruchu i elektryzującego odbioru. Teksty
groteskowe w swoim wyrazie mają oddać słabości i ułomności ludzkiej natury. Tytuł płyty "Gospel" oddaje karykaturalną wizję rzeczywistości.

"Prąd Stały/Prąd Zmienny" to zbiór piosenek, z których każda to odrębna opowieść. Teksty są pełne wciągających, często absurdalnych historii, w których nie brakuje zabaw słownych charakterystycznych dla twórczości Spiętego. Na czwartym krążku w dorobku zespołu, gitary elektryczne ustąpiły nieco miejsca klawiszom i samplerom, a bębny współgrają z automatem perkusyjnym. Zespól położył duży nacisk na eksperyment z brzmieniem odwołując się do retro elektroniki oraz brzmień zimnofalowych.

Zespół zainspirowany klasycznymi albumami z muzyką filmową postanowił przygotować nową płytę, która dzięki swojej różnorodności i koncepcji stanowiłaby autorski "Soundtrack". W trakcie pracy nad płytą w otoczeniu zespołu pojawił się filmowy zespół producencki, który po wysłuchaniu wersji demo albumu wyraził chęć realizacji filmu, którego scenariusz opierałby się na muzyce i tekstach Lao Che, jednak z powodu problemów technicznych pomysł nie został sfinalizowany. Ponieważ prace nad płytą toczyły się niezależnie od ekipy filmowej, muzycy wrócili do swojego pierwotnego pomysłu na album. Jak na każdej wcześniejszej płycie, zespół postanowił pójść w nieznanym kierunku, pozwalając sobie na swobodne czerpanie z bogactwa muzyki, nie zważając na sztywne ramy gatunków. Owocem tej pracy jest niezwykła różnorodność albumu - rock, funk, elektronika, hip hop, którą dopełniają liryczne kompozycje oraz improwizacje.

Lao Che
15 marca 2013
Klub Stodoła


Bilety w cenie: 40 pln - przedsprzedaż oraz 47 pln w dniu koncertu

do kupienia w kasie Klubu Stodoła (Warszawa ul. Batorego 10) i TicketClubie (Warszawa, ul. Bracka 25 - Księgarnia i Salon muzyczny Traffic Club);

Sprzedaż internetowa: Ebilet (http://www.ebilet.pl), Ticket Pro (www.ticketpro.pl<http://www.ticketpro.pl/>), Eventim (www.eventim.pl <http://www.eventim.pl/>).

Zombi!
http://www.youtube.com/watch?v=pXkrR4_Q-6Q

materiały prasowe Klubu Stodoła/ Maggie

Tagi: lao che
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Forum

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.