Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


ANATHEMA zagra w Łodzi!

30 Marca 2015

Z okazji 25. rocznicy powstania zespołu Anathema w kwietniu zagra serię koncertów, w tym 9 kwietnia w Łodzi.


Zespół od wielu lat należy do czołówki brytyjskiego rocka. Jego członkowie zaczynali muzyczną podróż jako pionierzy melodyjnej muzyki spod znaku doom/heavy metal, by potem przekroczyć granice gatunków i już bez żadnych ograniczeń wzbogacać swoje brzmienie i badać nowe muzyczne terytoria.

Grupa powstała w 1990 roku w Liverpoolu i bez wahania można ją nazwać formacją rodzinną. Tworzą go bowiem bracia Vincent, Daniel i Jamie Cavanagh, którym towarzyszy przyjaciel z dzieciństwa John Douglas ze swoją siostrą Lee, niezwykle utalentowaną wokalistką.

Pierwsze cztery albumy Anathemy: "SERENADES" (1993), "THE SILENT ENIGMA" (1995), "ETERNITY" (1996) i "ALTERNATIVE 4" (1998) ukazały się nakładem Peaceville Records. Kolejne trzy płyty: "JUDGEMENT" (1999), "A FINE DAY TO EXIT" (2001) i "A NATURAL DISASTER" (2003) wydała nieistniejąca już wytwórnia Music For Nations. W 2009 roku zespół podpisał kontrakt z Kscope - oddziałem Snapper Music i jego kariera ponownie nabrała tempa. Po ukazaniu się płyty "HINDSIGHT" z akustycznymi wersjami jego najsłynniejszych nagrań, nadszedł czas na długo oczekiwane wydawnictwo z całkowicie premierowym materiałem. Album zatytułowany "WE'RE HERE BECAUSE WE'RE HERE" ukazał się w maju 2010 roku i zachwycił fanów i krytyków. Kontynuacją muzycznych poszukiwań zespołu była płyta "FALLING DEEPER", na której zebrano stonowane, akustyczne wersje kompozycji z wczesnych płyt zespołu, tym razem jednak nagrane ze znaczącym udziałem orkiestry symfonicznej, co dodało im niezwykłego kolorytu.

Rok 2012 był dla zespołu przełomowy: na rynku pojawił się nowy studyjny album zespołu - "WEATHER SYSTEMS". Album spotkał się z niezwykle gorącym przyjęciem ze strony fanów, a towarzyszyła mu bardzo długa trasa koncertowa promująca wydawnictwo. Muzycy po raz kolejny zaprezentowali się przed polską, żywiołowo reagującą publicznością. Znakomitym podsumowaniem trasy było wydawnictwo "UNIVERSAL" dla wielu dziennikarzy jedno z najlepszych wydawnictw koncertowych dekady. W czerwcu 2014r. Anathema wydała kolejny album "DISTANT SATELLITES". Muzycy postanowili wzbogacić je o nowe elementy, m.in. elektroniczne, w zaskakującym utworze tytułowym. Po raz kolejny Anathema wyruszyła w trasę koncertową, która jak zwykle nie ominęła naszego kraju.


ANATHEMA
9.04.2015
ŁÓDŹ, KLUB WYTWÓRNIA
godz. 20:00

CENY BILETÓW
STOJĄCE PARTER: 119,00 / 129,00
BALKON CENTRALNY: 149,00 / 159,00
BALKON BOKI : 139,00 / 149,00

Wydawnictwo Rock-Serwis / RM

Tagi: anathema
dodajdo

Komentarze

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Dodaj aktualności, wieści, newsy

Wiesz o ciekawym wydarzeniu? Możesz dodać informację do naszej bazy danych korzystając z tego formularza.


Dodaj aktualność, wieść, newsa


Zapraszamy także wszystkie zespoły i instytucje chcące publikować materiały na specjalnych warunkach. Zapraszmy do kontaktu.
Ogłoszenia

Nowe recenzje

Szukamy współpracowników!

Lubisz muzykę?
Internetowy serwis muzyczny Rock Magazyn poszukuje nowych współpracowników! Szukamy osób chcących pisać newsy, recenzje, artykuły oraz tworzyć największą bazę muzycznych materiałów, a także pomagać nam w tłumaczeniu materiałow z języka angielskiego na polski.

Robisz dobre zdjęcia?
W dalszym ciągu poszukujemy osób które chciałby przygotowywać fotorelacje z koncertów.

Szczegóły w dziale rekrutacja
Copyright © Rock Magazyn 2001-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.