Zaloguj się. Nie masz jeszcze konta? Rejestracja »


Blade Loki „FRRUUU”

9 Grudnia 2012

Wrocławske punk-rockowe Blade Loki mają już prawie 20 lat. Znakomita mieszanka melodyjnych punkowych brzmień, ska, oraz energetycznych rytmów z użyciem instrumentów dętych była mieszanką znakomitych, poprzednich albumów zespołu jak "No Pasaran" czy "Psy i koty". Zespół dorobił się w pewnych kregach niemalże kultowego statusu, choć o popularności czy zapełnionych po brzegi koncertowych salach ciągle może tylko pomarzyć. Do kapeli po krótkiej nieobecności powróciła Agata Polic, dodając nowej płycie w warstwie wokalnej charakterystycznej zadziorności i niczym nieskrępowanej mocy.

"Fruuu" to moim zdaniem najlepszy album Bladych Loków. Idealnie łaczy wszytkie charakterystyczne elementy wyróżniające grupę spośród dziesiątek podobnych, a do tego praktycznie każdy refren z 13 zaprezentowanych tu utworów to potencjalny punkowy hit. Mamy zatem kawałki z wstawkami instrumentów dętych brzmiące nieco "kultowo" jak "Afgan", znakomita energetyczna "Vulcana" czy przebojowe "Aniołki". Fajnie wypadają również organy Hammonda dodające piosenkom klimatycznej przestrzeni ( np. w "Ja stoję"). Zaskakuje nieco wolniejszy "Do nieba" ze znakomitym zaangażowanym społecznie tekstem. Brzmi niczym barykadowy hymn, do którego brakuje jedynie koktajlu mołotowa! Mocno hardcorowe brzmienia kojarzące się z latami 90 przynosi "Panie prokuratorze!!!" - najbardziej surowa i zarazem najmocniejsza muzycznie piosenka w tym zestawie.

Całej płty Słucha się znakomicie. Muzyka daje mocnego punkowego kopa. Pobudza i orzeźwia zmysły. Mam nadzieję że sięgniecie po tą płytę, ponieważ Blade Loki zasługują nie tylko na status kultowego zespołu, ale i sukces komercyjny, oraz wypełnione po brzegi klubowe sale koncertowe.

Autor prowadzi blog "Muzyczne recenzje - Zatopiony W Ciszy" (kliknij aby wejść)

Janusz Matysiak

Ocena recenzenta:
  • Ocena 4/5
Twoja ocena płyty:
    
  • Ocena 3/5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
3/5 (1)
dodajdo

Komentarze

Adaś

23:31, 13-12-2012 | zgłoś

genialna okładka!

Dodaj komentarzAby dodać komentarz musisz być zalogowany

Informacje o płycie

Data wydania:
9.2012

Wydawca:
Lou & Rocked Boys

Lista utworów:

1.Ja Stoję
2.Afgan
3.Punkrocker
4.Do Nieba
5.Vulcana
6.Dziewczyny Nie Chcą Płakać
7.Po Cichu (Psychoska)
8.Aniołki
9.Panie Prokuratorze!!!
10.Frruuu
11.Pomachajmy Samolotom
12.Ciemne Miasto
13.Ofiara Dziury Ozonowej

Informacje o wykonawcy

Blade Loki
wszystko o zespole: www.bladeloki.com

Copyright © Rock Magazyn 2001-2019. Wszelkie prawa zastrzeżone.